Colaboradores

Gure 700 kide eta laguntzaileek era askotako talde zabala osatzen dute. Kudeaketa Aurreratuarekin duten konpromisoa partekatzen dute.

EUSKALITeko laguntzailea izan nahi baduzu, sakatu hemen

Azpian ikus dezakezu kideen zerrenda, sektoreka banatuta:

ACADEMIA VASCA DE POLICIA Y EMERGENCIAS
AGENCIA DE DESARROLLO COMARCAL OARSOALDEA, S.A.
AGENCIA VASCA PROTECCION DATOS
ALOKABIDE, S.A.
ARARTEKO
ARRASATEKO UDALA
ARRATZUA-UBARRUNDIAKO UDALA
AYUNTAMIENTO DE BILBAO
AYUNTAMIENTO DE DONOSTIA - SAN SEBASTIAN
AYUNTAMIENTO DE DURANGO
AYUNTAMIENTO DE ERMUA
AYUNTAMIENTO DE GETXO - GETXOKO UDALA
AYUNTAMIENTO DE LEGUTIANO
AYUNTAMIENTO DE SESTAO
AYUNTAMIENTO DE VITORIA - GASTEIZ
BEASAINGO UDALA
BERMEOKO UDALA
BETERRI - KOSTAKO INDUSTRIALDEA, S.A.
BIDEGI, S.A.
BILBAO EKINTZA EPEL
CIMUBISA - CENTRO INFORMATICO MUNICIPAL DE BILBAO, S.A.
DEBAGOIENEKO MANKOMUNITATEA
DEPARTAMENTO DE HACIENDA Y FINANZAS DE LA DIPUTACION FORAL DE BIZKAIA
DEPARTAMENTO DE PROMOCION ECONOMICA DE LA DIPUTACION FORAL DE BIZKAIA
DEPORTIVA MUNICIPAL DE PORTUGALETE, S.A. (DEMUPORSA)
DERIOKO UDAL KIROLDEGIA
DONOSTIA KIROLA SAN SEBASTIAN
DURANGO ERAIKITZEN SDAD. PUBLICA AYTO. DURANGO
EJIE, S.A.-SOCIEDAD INFORMATICA DEL GOBIERNO VASCO
ELIKA, FUNDACION VASCA PARA LA SEGURIDAD AGROALIMENTARIA
ERTZAINTZA
ETXEBARRIKO UDALA-AYUNTAMIENTO DE ETXEBARRI
EUSKAL TRENBIDE SAREA
EUSTAT - INSTITUTO VASCO DE ESTADISTICA / EUSKAL ESTATISTIKA ERAKUNDEA
GESTION DE CAPITAL RIESGO DEL PAIS VASCO,SGECR, S.A.
GIPUZKOAKO FORU ALDUNDIA - DIPUTACION FORAL DE GIPUZKOA
GOBIERNO VASCO - DPTO. VIVIENDA, OBRAS PUBLICAS Y TRANSPORTES
IHOBE, S.A.
INGURALDE
INSTITUTO FORAL DE ASISTENCIA SOCIAL DE BIZKAIA
INSTITUTO FORAL DE LA JUVENTUD
INSTITUTO VASCO DE ADMINISTRACION PUBLICA - IVAP
IRUNGO UDALA - AYUNTAMIENTO DE IRUN
ITELAZPI, S.A.
KIROLESKOLA
LASARTE-ORIAKO UDAL KIROL ZERBITZUA
OAL VIVIENDAS MUNICIPALES DE BILBAO
PARLAMENTO VASCO - EUSKO LEGEBILTZARRA
PARQUE TECNOLOGICO DE BIZKAIA - TEKNOLOGI ELKARTEGIA, S.A.
SESTAO BERRI 2010, S.A.
UNIBASQ - AGENCIA DE EVALUACIÓN DE LA CALIDAD Y ACREDITACIÓN DEL SISTEMA UNIVERSITARIO VASCO
UROLA KOSTAKO UDAL ELKARTEA
VISESA - VIVIENDA Y SUELO DE EUSKADI, S.A.
ZUGAZTEL, S.A.

ACHUCARRO BASQUE CENTER FOR NEUROSCIENCE
AENOR-ASOCIACION ESPAÑOLA DE NORMALIZACION
AGIPAD (ASOCIACION GUIPUZCOANA DE INVESTIGACION Y PREVENCION DEL ABUSO DE LAS DROGAS)
AICE - IZEA
AITEKO MANAGEMENT, S.L.
ARABAKO ALEA KOMUNIKAZIO TALDEA
ARABAKO MENDIZALE FEDERAZIOA - FEDERACION ALAVESA DE MONTAÑA
ARROTEGI FUNDAZIOA - FUNDACION ARROTEGUI
ASFEDEBI (ASOCIACION FED. DEPORTIVAS DE BIZKAIA)
ASKATUAK SASKI BALOI TALDEA
ASOC. DE APOYO AL DESARROLLO EMPRESARIAL DEMA ENPRESA GARAPENA DE BARAKALDO
ASOCIACION BASKONIA FUTBOL ESKOLA
ASOCIACION BCAM - BASQUE CENTER FOR APPLIED MATHEMATICS
ASOCIACION BIZITEGI
ASOCIACION CLUSTER DE AERONAUTICA DEL PV - HEGAN
ASOCIACION CLUSTER DEL PAPEL DE EUSKADI
ASOCIACION DE AYUDA A EXCLUIDOS SOCIALES GOIZTIRI
ASOCIACION DE AYUDA EN CARRETERA DYA DE GIPUZKOA
ASOCIACION DE EMPRESARIOS DE HOSTELERIA DE GIPUZKOA
ASOCIACION DEPORTIVA Y CULTURAL TXIMELETA
ASOCIACION ERROAK
ASOCIACION SARTU-ALAVA
ASOCIACION URIBE-COSTA EN FAVOR DE PERSONAS CON DISCAPACIDAD INTELECTUAL - ADURCO
ASPACE GIPUZKOA
ASTARLOA KULTURGINTZA. AYTO. DURANGO
ATLETICO BASAURI BALONMANO CLUB
AYUNTAMIENTO DE LEIOA
BAGABILTZA FUNDAZIOA
BALEIKE KULTUR ELKARTEA
BC3 BASQUE CENTRE FOR CLIMATE CHANGE - KLIMA ALDAKETA IKERGAI
BIDASOA ATLETIKO TALDEA
BILBAO METROPOLI-30
BIZKAIKO HIPIKA FEDERAZIOA - FEDERACION VIZCAINA DE HIPICA
BLB KOMUNIKAZIOA KOOPERATIBA ELKARTEA
BPXPORT KIROL ZERBITZUAK, S.L.
C.D. FORTUNA K.E.
C.D. INDARRA / INDARRA F.T.
C.D. OTXARTABE
C.D. PREMAVI
CARITAS DIOCESANAS DE BILBAO
CD LAN BIDE / LAN BIDE FUTBOL ESKOLA
CEI SERVICIO DE PREVENCION, S.L.
CENTRO DE ACOGIDA LAGUN ARTEAN
CLUB BERA BERA RT
CLUB BIZKERRE FUTBOL TALDEA
CLUB DEPORTIVO INTERNACIONAL DE INTXAURRONDO K.E.
CLUB EXCELENCIA EN GESTION
CLUB LA BLANCA (ATLETISMO)
DEOSAN KIROL ZERBITZUAK, S.L.
DHK DURANGALDEKO HERRI KOMUNIKABIDEAK
DOBERA EUSKARA ELKARTEA
DURANGO KIROLAK
E-GOITEK
EASO SASKIBALOI TALDEA (EASO SBT)
EIBARKO KLUB DEPORTIBOA
ELGOIBARKO IZARRA KULTUR ELKARTEA
ELKARKIDETZA, E.P.S.V.
EMTESPORT
ERROITZ BALTZU MUGATUA
EUDEL - ASOCIACION DE MUNICIPIOS VASCOS - EUSKADIKO UDALEN ELKARTEA
EUSKAL KIROL FEDERAZIOEN BATASUNA
EUSKALTZALEEN TOPAGUNEA
EUSKERA BIDEAN: XIBIRI ELKARTEA
FEDERACION ALAVESA DE BALONCESTO
FEDERACION ALAVESA DE CAZA
FEDERACION ALAVESA DE CICLISMO
FEDERACION ALAVESA DE FUTBOL
FEDERACION ALAVESA DE GIMNASIA
FEDERACION ALAVESA DE HOCKEY - ARABAKO HOCKEY FEDERAZIOA
FEDERACION ALAVESA DE PATINAJE
FEDERACION ALAVESA DE TIRO CON ARCO
FEDERACION BIZKAINA DE BALONMANO - BIZKAIKO ESKUBALOI FEDERAZIOA
FEDERACION BIZKAINA DE DEPORTES DE INVIERNO
FEDERACION BIZKAINA DE GIMNASIA
FEDERACION BIZKAINA DE KARATE
FEDERACION BIZKAINA DE TAEKWONDO
FEDERACIÓN DE COOPERATIVAS AGRO-ALIMENTARIAS DE EUSKADI
FEDERACION EUSKADI TAEKWONDO
FEDERACION MOTOCICLISTA VIZCAINA
FEKOOR -CENTRO PARA LA INTEGRACION Y CAPAC. DE PERSONAS CON DISCAPACIDAD FISICA DE BIZKAIA ARBOLARTE
FUNDACION ANESVAD
FUNDACION ASPALDIKO
FUNDACION CENTRO DE TECNOLOGIAS AERONAUTICAS
FUNDACION CIDETEC
FUNDACION DEL MUSEO GUGGENHEIM BILBAO
FUNDACION ETORKINTZA ELKARGOA
FUNDACION GIZAKIA
FUNDACIÓN HURKOA
FUNDACION IKERBASQUE / IKERBASQUE FUNDAZIOA
FUNDACION IZAN - PROYECTO HOMBRE GIPUZKOA
FUNDACION OCEANOGRAFICA DE GIPUZKOA - AQUARIUM
FUNDACION PUBLICA RESIDENCIA DE ANCIANOS MIZPIRUALDE
FUNDACION SINDROME DE DOWN DEL PAIS VASCO
FUNDACION ZORROAGA FUNDAZIOA
GAUTENA
GERNIKA RUGBY TALDEA
GESTIÓN DE SERVICIOS RESIDENCIALES, S.COOP.
GETXO KIROLAK
GEU EUSKARA ELKARTEA
GIPUZKOAKO KIROL EGOKITUEN FEDERAZIOA
GOIHERRIKO IKUSKARI, S.L.
GORABIDE
GUAIXE FUNDAZIOA
GUEDAN SERVICIOS DEPORTIVOS, S.A.
GUREAK INKLUSIO FUNDAZIOA
HIRUKA, KOOP.E.
ILUSTRE COLEGIO DE ABOGADOS DE ALAVA
INFO-AIARALDEA KULTURA ETA KOMUNIKAZIO ELKARTEA
IRAURGI SASKI BALOIA
IRRISTAKETA BIZKAIAKO LURRALDE FEDERAZIOA - FEDERACION TERRITORIAL BIZKAINA DE PATINAJE
IRUÑEKO KOMUNIKABIDEAK, S.A.
JASO KIROL ZERBITZUAK, S.L.
KARKARA TALDEA KULTUR ELKARTEA
KIROL MANAGEMENT, S.L.U.
KIROLETAN SPORT, S.L.
LAHAR ELKARGOA. ASOCIACION PARA LA INTERVENCION PSICOSOCIAL
LAKUA KIROL GESTION S.L.
LARRAMENDI IKASTOLA KIROL TALDEA
MATIA FUNDAZIOA-FUNDACION JOSE MATIA CALVO
MAXIXATZEN EUSKARA ELKARTEA
MESEDEKO A.M. EGOITZA - RESIDENCIA N.S. LA MERCED
NOAUA KULTUR ELKARTEA
OBISPADO DE BILBAO
ONDARRU FITNESS STUDIO
ORTZADAR, S.L.
PAUSU MEDIA ELKARTEA
PIL-PILEAN EUSKARA ELKARTEA
SPORT STUDIO SERVICIOS DEPORTIVOS, S.L.
ST3 ELKARTEA
TELMO DEUN, S.L.
TOKIKOM
TOTOAN. TXORRIERRIKO EUSKARA ELKARTEEN FEDERAZIOA
TTIPI-TTAPA FUNDAZIOA
UNION AGROGANADERA DE ALAVA - UAGA
URTARTZEN EUSKARA ELKARTEA
XORROXIN KULTUR ELKARTEA
ZESTOAKO SAN JUAN FUNDAZIOA

ADIMEDIA COMUNICACION INTERACTIVA
APD-ASOCIACION PARA EL PROGRESO DE LA DIRECCION
ARTEMAN KOMUNIKAZIOA, KOOPERATIBA ELKARTEA
ASOCIACION DE FUNDIDORES DEL PAIS VASCO Y NAVARRA
AZTERLAN (CENTRO DE INVESTIGACION METALURGICA)
AZTI TECNALIA
BEAZ, S.A.
BIDELAN GIPUZKOAKO AUTOBIDEAK S.A.
BILBAO EXHIBITION CENTRE,S.A. - BEC
CAMARA DE COMERCIO, INDUSTRIA Y NAVEGACION DE GIPUZKOA
CEBEK - CONFEDERACION EMPRESARIAL DE BIZKAIA
CEIT-CENTRO DE ESTUDIOS E INVESTIG.TECNIC.DE GIPUZKOA
CENTRO KURSAAL - KURSAAL ELKARGUNEA, S.A.
CIANOPLAN, S.L.
CLUSTER DE MAQUINA HERRAMIENTA - AFM
COLEGIO OFICIAL DE FARMACEUTICOS DE GIPUZKOA
EIKEN BASQUE AUDIOVISUAL
EMUN KOOP.
ERHARDT GESTION CORPORATIVA, S.L.
ESTHER VELASCO JUANES
ETXEKIDE, S.L.
EUSKALDUNA JAUREGIA - PALACIO EUSKALDUNA
EUSKALTEL
EUSKO TRENBIDEAK - FERROCARRILES VASCOS, S.A.
EZERBITZUAK
FUNDACION ARTIUM DE ALAVA
FUNDACION HAZI FUNDAZIOA
FUNDACION LABORAL SAN PRUDENCIO
FUNDACION TEKNIKER
FUNDACION ULIAZPI
GEROA PENTSIOAK EPSV
GIPUZKOAKO URAK, S.A.
IBERVISION SERVICIOS OPTICOS, S.L.
IDEKO, S.COOP.
IGUALATORIO MÉDICO QUIRÚRGICO PREVENCIÓN S.L..
IKERLAN, S.COOP.
INNOBASQUE - AGENCIA VASCA DE LA INNOVACION
INSTAGI - ASOCIACION EMPRESARIAL DE INSTALADORES Y MANTENEDORES DE GIPUZKOA
JOSU ASEGUINOLAZA AZCUE
LORRA SOCIEDAD COOPERATIVA
LORTEK, S.COOP.
MARIA DEL MAR ARES SANTOS
MARKETING ELEARNING
MEDICAL FOMENTO INDUSTRIAL, S.L.
MEDOP, S.A.
MERCADOS CENTRALES DE ABASTECIMIENTO DE BILBAO, S.A. - MERCABILBAO
MERCHE HERRAN ALONSO
MONTAKETAK, S.L.
NEXTEL, S.A.
OSARTEN KOOPERATIBA ELKARTEA
REAL CLUB DE TENIS DE SAN SEBASTIAN
SIRIMIRI SERVICIOS SOCIOCULTURALES, S.L.
SOCIEDAD DE INDUSTRIAS DE FORJA POR ESTAMPACION - SIFE
TORRE GOROSTIZAGA, S.L. - RESIDENCIA KIRIKIÑO
TRAINTIUM, S.L.
UDAZKENA, S.L. (RESIDENCIA PARA 3ª EDAD BARRIKA BARRI)
UNIPORT BILBAO / COMUNIDAD PORTUARIA
VICOMTECH

CONSTRUCCIONES ZABALANDI, S.L.
ERAIKUNE, CLUSTER DE LA CONSTRUCCION DE EUSKADI
EUSPEN, S.A.U.
UROLAKO INDUSTRIALDEA, S.A.

AUXILIAR DE SERVICIOS MEDICOS, S.A.
IGUALATORIO DE BILBAO AGENCIA DE SEGUROS, S.A., SOCIEDAD UNIPERSONAL
IGUALATORIO MEDICO QUIRURGICO, S.A. DE SEGUROS Y REASEGUROS

AUTORIDAD PORTUARIA DE BILBAOGOIENA
KOMUNIKAZIO TALDEA, KOOP.E.

"LA INMACULADA" - HIJAS DE JESUS
AMA GUADALUPEKOA IKASTETXEA
ANDOAINGO AITA LARRAMENDI IKASTOLA, KOOP. ELK.
ANTONIANO IKASTETXEA
ARRATIAKO ZULAIBAR LANBIDE IKASTEGIA
ARTXANDAPE IKASTOLA
ASKARTZA CLARET IKASTETXEA
ASOCIACION PROPULSORA DE ENSEÑANZA - LA SALLE AZITAIN
ASOCIACION PROPULSORA DE ENSEÑANZA-LA SALLE ISASI
ASTI-LEKU S. COOP.
AURTEN BAI FUNDAZIOA
AVELLANEDA IKASTETXEA
AXULAR LIZEOA KOOPERATIVA ELKARTEA
BARTOLOME ERTZILLA MUSIKA ESKOLA - DURANGOKO UDALA
BASQUE CULINARY CENTER FUNDAZIOA, S.COOP.
BEGOÑAKO ANDRAMARI IKASTETXEA
BEGOÑAZPI IKASTOLA
BERA KRUZ IKASTOLA
BETIKO IKASTOLA S.COOP
BIHOTZ GAZTEA IKASTOLA
BILBO ZAHARRA EUSKALTEGIA SOZIETATE KOOPERATIBOA
BILSAN INFORMATICA, S.L.- COLEGIO CEINMARK
C.F.O. SANITARIO INTERLAKEN (BILBAINA MEDIKO KIRURGIKOA, S.L.)
C.I.F.P. EMILIO CAMPUZANO LHII
CCPI PRESENTACION DE MARIA
CEBANC - CDEA
CEINPRO
CENTRO DE ACOGIMIENTO RESIDENCIAL STELLA MARIS
CENTRO DE ENSEÑANZA SAN ROQUE
CENTRO DE ESTUDIOS AEG
CENTRO DE ESTUDIOS ALMI
CENTRO DE ESTUDIOS MIKELDI
CENTRO DE FORMACION BIDERATU, S.L.
CENTRO DE FORMACION PROFESIONAL ARCE, S.L.
CENTRO DE FORMACIÓN RAFER, S.L
CENTRO DE FORMACION SOMORROSTRO
CENTRO EDUCATIVO ARANGOYA
CENTRO FORMATIVO OTXARKOAGA
CENTRO INFORMATICO Y GESTION MEATZE
CENTRO JURITECNIA
CENTRO MARIA INMACULADA DONOSTI
CENTRO XABIER
CIFP BIDEBIETA LHII
CIFP DON BOSCO
CIFP SAN JORGE LHII
COLEGIO AMOR MISERICORDIOSO
COLEGIO ANGELES CUSTODIOS
COLEGIO AYALDE
COLEGIO AZKORRI IKASTETXEA
COLEGIO B.V. MARIA - IRLANDESAS
COLEGIO BASAURI SDAD. COOP. DE ENSEÑANZA
COLEGIO BERRIO-OTXOA
COLEGIO CALASANCIO BILBAO
COLEGIO CALASANZ - ESCOLAPIOS VITORIA
COLEGIO CARMELITAS-SAGRADO CORAZÓN
COLEGIO CASVI (EUROLENGUAS)
COLEGIO DE LA INMACULADA CONCEPCION
COLEGIO EL AVE MARIA IKASTETXEA
COLEGIO EL CARMELO
COLEGIO EL PILAR COMPAÑÍA DE MARIA
COLEGIO EL SALVADOR - MARISTAS
COLEGIO ESKIBEL
COLEGIO HIJAS DE LA CARIDAD NTRA. SRA. DE BEGOÑA
COLEGIO IKASBIDE
COLEGIO INGLES SAN PATRICIO
COLEGIO JESUS MARIA IKASTETXEA
COLEGIO KARMENGO AMA
COLEGIO LA MILAGROSA IKASTETXEA
COLEGIO MADRE DE DIOS
COLEGIO NIÑO JESUS IKASTETXEA
COLEGIO NUESTRA SEÑORA DE BEGOÑA. JESUITAS INDAUTXU
COLEGIO NUESTRA SEÑORA DE LA ANTIGUA
COLEGIO NUESTRA SEÑORA DEL CARMEN DE BILBAO
COLEGIO NUESTRA SEÑORA DEL CARMEN DE PORTUGALETE
COLEGIO P. ANDRES DE URDANETA
COLEGIO PRESENTACION DE MARIA VITORIA
COLEGIO PUREZA DE MARIA
COLEGIO SAGRADO CORAZON
COLEGIO SAGRADO CORAZON - CORAZONISTAS IKASTETXEA
COLEGIO SAGRADO CORAZON DURANGO
COLEGIO SAN IGNACIO DE LOYOLA
COLEGIO SAN JOSE
COLEGIO SAN JOSE DE CALASANZ IKASTETXEA
COLEGIO SAN JOSE HIJAS DE LA CRUZ HONDARRIBIA
COLEGIO SAN JOSE IKASTETXEA. HIJAS DE LA CRUZ
COLEGIO SAN PELAYO
COLEGIO SAN VIATOR IKASTETXEA
COLEGIO SAN VIATOR VITORIA
COLEGIO SAN VICENTE DE PAUL
COLEGIO SANTA EULALIA
COLEGIO SANTA MARIA DE ARTAGAN
COLEGIO SANTA MARIA DE LA PROVIDENCIA
COLEGIO SANTA MARIA IKASTETXEA
COLEGIO SANTA MARIA. MARIANISTAS
COLEGIO TRUEBA DE ARCHANDA S. COOP.
COLEGIO URKIDE IKASTETXEA
COLEGIO VIRGEN NIÑA DE AMURRIO
COLEGIO ZABALBURU
COMUNIDAD NUESTRA SEÑORA DE NAZARETH
COOPERATIVA DE ENSEÑANZA DE BARAKALDO - COLEGIO EL REGATO
DEUTSCHE SCHULE SAN ALBERTO MAGNO, S. COOP
DURANGOKO UDAL EUSKALTEGIA
EKINTZA FUNDAZIOA
ELDUGAR LS, S.L.
ELGOIBAR IKASTOLA
ELKAR HEZI IKASTETXEA
ELORRIOKO TXINTXIRRI IKASTOLA, KOOP. ELKARTEA
ESCUELA DE QUIMICA Y ELECTRONICA DE INDAUTXU
ESCUELA SUPERIOR DE HOSTELERIA ARTXANDA
ESTUDIOS DE MUSICA INTERKLABE, S.L.
EUSKAL HERRIKO MUSIKA ESKOLEN ELKARTEA
FEFMONT COLEGIO FRANCISCANAS DE MONTPELLIER IKASTETXEA
FUNDACION DIOCESANAS - JESUS OBRERO FUNDAZIOA - EGIBIDE
FUNDACION EDUCATIVA ACI - COLEGIO ESCLAVAS SAGRADO CORAZON - FATIMA
FUNDACIÓN UNIVERSITARIA SAN PABLO-CEU
GOIHERRIKO HERRIEN EKINTZA
HETEL
HIRUKIDE ESCOLAPIOS
HIRUKIDE GAINBERRI
HIRUKIDE JESUITINAS
HUHEZI, S.COOP.
I.C. BILBAO SERVICIOS LINGÜISTICOS, S.L.
I.E.S. MIGUEL DE UNAMUNO B.H.I.
IBAIZABAL IKASTOLA
IBAR EZKERRA IKASTOLA POLITEKNIKOA
IEFPS ARMERIA ESKOLA GLHBI
IEFPS EASO GLHBI
IEFPS MENDIZABALA GLHBI
IEFPS USURBIL GLHBI - USURBILGO LANBIDE ESKOLA
IEFPS ZORNOTZA GLHBI
IES NAUTICO PESQUERO "BLAS DE LEZO" BHI
IES OSTALARITZA BHI GALDAKAO
IES ZARAOBE BHI
IKASTOLA MARIAREN BIHOTZA
IMPLICA PROGRAMAS AVANZADOS
INATEC
INSPECCION DE EDUCACION DEL PAIS VASCO
INSTITUTO CUATROVIENTOS, SOC. COOP.
INSTITUTO DE LA CONSTRUCCION DE DONOSTIA
INSTITUTO F.P. BIDASOA
INSTITUTO MADRILEÑO DE FORMACION (IMF)
IPARRAGIRRE IKASTOLA
IRUNGO LA SALLE
ITXAROPENA IKASTOLA
JADO - COMPASION IKASTETXEA
LA ANUNCIATA IKASTETXEA. FUNDACION EDUCATIVO FRANCISCO COLL
LA ASUNCION IKASTETXEA
LA SALLE BERROZPE IKASTETXEA
LA SALLE LEGAZPI
LA SALLE SAN JOSE - JUNTA ADMINISTRATIVA COLEGIO SAN MARTIN DE LOINAZ
LA SALLE SAN JOSE HEZKUNTZA ELKARTEA
LARRAMENDI IKASTOLA
LASKORAIN IKASTOLA
LAUAXETA IKASTOLA
LAUDIO IKASTOLA KOOP. ELKARTEA
LAURO IKASTOLA
LEA-ARTIBAI IKASTETXEA
LIZARRA IKASTOLA
MARIA ETA JOSE IKASTETXEA
MARISTAS SAN MIGUEL IKASTETXEA
MIK, S. COOP.
MONDRAGON GOI ESKOLA POLITEKNIKOA, S.COOP.
MONDRAGON LINGUA, S. COOP.
MONDRAGON UNIBERTSITATEA, S.COOP.
MU ENPRESAGINTZA, S.COOP.
NIVEL GLOBAL, S.L.
NTRA. SRA. DEL ROSARIO - DOMINICAS
NUESTRA SEÑORA DE ARANZAZU IKASTETXEA JESUSEN ALABAK
NUESTRA SEÑORA DE LAS MERCEDES
OLABIDE IKASTOLA
ORDEN DE CLERIGOS REGULARES (COLEGIO SAN CAYETANO)
ORERETA IKASTOLA KOOP. E.
ORIOKO HERRI IKASTOLA, KOOP. E.
OTEITZA LIZEO POLITEKNIKOA
PEDAGOGICA SAN PRUDENCIO, SOC. COOP.
POLITEKNIKA IKASTEGIA TXORIERRI
PRESENTACION DE MARIA IKASTETXEA DONOSTIA
PRESENTACION DE MARIA IKASTETXEA URNIETA
RESURRECCION MARIA AZKUE IKASTOLA
SAGRADO CORAZON IKASTETXEA
SALBATORE MITXELENA IKASTOLA
SALESIANOS BARAKALDO
SALESIANOS CRUCES
SALESIANOS DEUSTO
SALESIANOS PAMPLONA
SAN ANTONIO - SANTA RITA IKASTETXEA
SAN BENITO IKASTOLA
SAN FELIX IKASTETXEA
SAN FIDEL IKASTOLA
SAN JOSE - MARISTAK
SAN JOSE DE FLOREAGA SALESTAR IKASTETXEA
SAN JOSE JESUITAK IKASTETXEA
SAN NIKOLAS IKASTOLA
SAN VICENTE DE PAUL - IRUN
SANTO TOMAS LIZEOA-LOISTARAIN KOOPERATIBA. ELKARTEA
SDAD. COOP. COLEGIO VIZCAYA
SERVICENTRIC, S.L.
SERVICIOS EMPRESARIALES INFORMÁTICA Y MECANIZACIÓN
TECNUN - UNIVERSIDAD DE NAVARRA
THE ENGLISH SCHOOL, S.COOP.
TKNIKA - CENTRO DE INNOVACION PARA LA FORMACION PROFESIONAL DEL PAIS VASCO
TOLOSAKO INMAKULADA LANBIDE IKASTOLA, S.COOP.
TXANTXIKU IKASTOLA
ULIBARRI EUSKALTEGIA
UNIVERSIDAD DEL PAIS VASCO - EUSKAL HERRIKO UNIBERTSITATEA
UROLA GARAIKO FUNDAZIOA
URRETXU ZUMARRAGA IKASTOLA
VELVET SCHOOL
ZUBIMUSU IKASTOLA, KOOP. ELK

A & B LABORATORIOS DE BIOTECNOLOGIA, S.A.
AISLANTES SOLIDOS, S.L.U.
AKABA, S.A.
ALBERDI MEKANIZATUAK, S.L.
ALZAS BOBINAJES ELECTRICOS, S.L.
ANDER AZURMENDI PEREZ
ARANIA, S.A.
ARROLA HORNOS Y SERVICIOS, S.L.L.
BATZ, S.COOP.
BELGICAST INTERNACIONAL, S.L.
BELLOTA HERRAMIENTAS, S.A.
BERRITEK S.L.
BERZIKLATU
BOMBARDIER EUROPEAN HOLDING, S.L.U.
BURNIKER MACHINING, S.L.
CAF POWER & AUTOMATION
CELULOSAS MOLDEADAS S.A. - CEMOSA
COMPAÑIA DE BEBIDAS PEPSICO, S.L.
CONEXIONES Y CABLEADOS VITORIA - COYCAVI
CONSTRUCCIONES MECANICAS JOSE LAZPIUR, S.A.
CTI SOFT, S.L.
DOMUSA CALEFACCION, S.COOP.
ECENARRO, S.COOP.
EGAMASTER, S.A.
ELABORIA, S.L.
ELAY, S.L.
ENGRANAJES GRINDEL, S.A.L.
ESTAMPACIONES METALICAS EGUI, S.A.U.
ETORKI, S.L.
EUSKAL KATAFORESIS, S.A. - EKT
EZARRI, S.A
FABRICACIONES ELECTROMECANICAS EDER, S.A.
FAGOR ARRASATE, S.COOP.
FAGOR INDUSTRIAL, S. COOP.
FUCHOSA, S.L.
FUNDACION LANTEGI BATUAK
FUNDICIONES INYECTADAS ALAVESAS, S.A. (FIASA)
GAIKER CENTRO TECNOLOGICO
GEINSA
GEYSER GASTECH, S.A.
GRAPHENEA, S.A
GRUPO PROSERTEK, S.L.
GRUPO T.T.T. DE TECNOLOGIAS INTEGRADAS DE SUPERFICIES, S.A.
GRUPO ULMA, S. COOP.
GUASCOR, S.A.
HEROSLAM, S.A.L.
HERRAMIENTAS DE AMOREBIETA, S.A.L. (IZAR)
HRE HIDRAULIC, S.L.
IBAITOR, S.A.
ICAZA OFICINAS INTEGRALES, S.A.
IFAM SEGURIDAD, S.L.U.
IKOR SISTEMAS ELECTRONICOS, S.L.
IKUSI - ANGEL IGLESIAS
ILUNBE
IMEM ASCENSORES, S.L.
INDAR ELECTRIC, S.L.
INDUSTRIAS DECOLETAJE ESTAMPACION, S.L.
INGENIERIA Y SERVICIOS TECNICOS, S.A. - INSERTEC
INGETEAM - ENERGY
INGETEAM - INDUSTRY
INGETEAM - MARINE
INGETEAM - PANELES
INGETEAM - POWER PLANTS
INGETEAM - TECHNOLOGY
INGETEAM - TRACTION
INGETEAM SERVICE, S.A.
INGETEAM, S.A.
JEGAN SAL
JMB ASESORAMIENTO EN SISTEMAS DE LIMPIEZA, S.L.
JOSE MARIA MENDIOLA, S.A.
KIT 98, S.L.
KORUS SUMINISTROS ELECTRICOS, S.A.
L&L ROTARY SOLUTIONS, S.L.U.
LAMINCER, S.A.
LICAR - OLGAIZ CONSTRUCCIONES MECÁNICAS S.L.L.
MANUTENCIÓN Y MANIPULACIÓN ERAMAN, S.L.U.
MATZ -ERREKA, S. COOP.
MECANIZADOS IRIARTE, S.L.
METAL ESTALKI, S.L.
MICRODECO
MIGUEL CARRERA Y CIA, S.A.
MUGAPE, S.L.
NATRA CHOCOLATE INTERNATIONAL, S.L.
NOATUM CONTAINER TERMINAL BILBAO, S.A.
NUEVA HERRAMIENTA DE CORTE, S.A.
ODEI, S.A.
OERLIKON BALZERS - ELAY COATING, S.A.
OFITA, S.A.-M.M.
OJMAR, S.A.
OMEGA ELEVATOR, S.A.
ORKLI, S.COOP.
ORMAZABAL CORPORATE TECHNOLOGY, A.I.E
PIERBURG, S.A.
PINE EQUIPOS ELECTRICOS, S.A.
PINE INSTALACIONES Y MONTAJES, S.A.
PLASTICOS ALAI, S.A.
PLASTICOS DE LEZO, S.A.
PRADO STORAGE SOLUTIONS
PRODUCTOS TUBULARES
PROSERTEK, S.L.
PROTON ELECTRONICA, S.L.U.
RAMONDIN, S.A.
REFRACTARIOS KELSEN, S.A.
RINGSPANN IBERICA, S.A.
S.A. DE DESCONTAMINACION Y ELIMINACION DE RESIDUOS - SADER
SASYMA SERVICIOS GENERALES
SHUTON, S.A.
SIEMENS, S.A. - DELEGACION NORTE
SIMOSA OIL TOOL, S.L.
SISTEMAS VALLE LENIZ, S.L.U.
SORALUCE, S.COOP.
SUSENSA, S.L.
TALLERES MESTRAITUA, S.L. - MESTRA
TECNICHAPA, S.L.U.
TICKETBIS SL
TORNILLERIA LEMA, S.A.
TORNIPLASA, S.L.L.
TRANSFORMADOS Y MANIPULADOS, S.L.
TUBACEX TUBOS INOXIDABLES, S.A. ACERALIA
ULMA AGRICOLA, S.COOP.
ULMA CARRETILLAS ELEVADORAS
ULMA CONSTRUCCION
ULMA CONVEYOR COMPONENTS. S.COOP. (ROCHMAN)
ULMA FORJA, S. COOP.
ULMA HANDLING SYSTEMS
ULMA HORMIGON POLIMERO, S. COOP.
ULMA PACKAGING, S.COOP.
UNILEVER FOODS INDUSTRIAL, S.L.U
VICINAY MARINE INNOVACION
VICINAY SESTAO
VIRTUALWARE 2007, S.A.
ZABALGARBI, S.A.
ZIV APLICACIONES Y TECNOLOGIA, S.L.

A+G CONSULTORES DE GESTION, S.COOP.
ABK CONSULTORES, S.L.
ACORDE CONSULTING
ADESA ASESORIA EMPRESAS ALIMENTARIAS, S.L.
AEE, S.L.
AIELEK, S.L.
ALFONSO LABEAGA ALVAREZ DE EULATE
ALIMEK, S.A.
ALVARO ALVAREZ CARABALLO
ANA ARANDA BASTERRA
ANGEL SIERRA HERNANDEZ
ANOUK IRAOLA POIROTTE
ASENTA CONSULTING, S.L.
ASERTEK GESTION, S.L.
ATTEST ITC, S.L.
BETEAN AUDITORIA, S.L.P.
BIKUME, S.L.
CARLOS REMIRO BARANDIARAN
CEI FORMACION Y ASESORAMIENTO EMPRESARIAL, S.L.
CENTAURI ASESORES
CONSULTORES DE GESTION PUBLICA, S.L.
CONSULTORES SAYMA, S.A.
CONSULTORIA ARTESANA EN RED, S.L.
ELI MARTINEZ FERRERAS
ENBOR CONSULTORES, S.L.
ENERITZ BILBATUA GALDOS
ENRIQUE SACANELL BERRUECO
ESTEBAN VICENTE CRUZ
ESTRATEGIAS EMPRESARIALES EUROPEAS, E-3, S.A.
EVA FERNANDEZ-VILLA FERNANDEZ
EVA ISASI ZUBIETA
FELIX ANDINO DOMINGUEZ
FERNANDO GARCIA GARCIA
FERRUELO & VELASCO, S.L.
FIDESLAN ASESORES, S.L.
FRANCISCO BERNABE TRECU
FRANCISCO LAINEZ URRUTIKOETXEA
FUNDACION EDE - EDE FUNDAZIOA
FUNDACION LASSOA PARA LA GESTION DE LA INNOVACION EN LA PYME
GABRIEL GARCIA MONZON
GABRIEL GIL ARECHEDERRA
GEORKA CONSULTING, S.L.
GERMAN GOMEZ SANTA CRUZ
GESCO CONSULTORES, S.L.
GISMA ASESORAMIENTO, S.L.
GRUPO BENTAS ESPECIALISTAS FORMADORES, S.L.
IDDES COMPETITIVIDAD, S.L.
IDOIA BEOBIDE MACHO
IFH CONSULTING, S.L.
IGNACIO BARAÑANO GOITIA
IKEI- RESEARCH & CONSULTANCY, S.A.
IMS AHOLKULARITZA
INGARTEK
INGECOSTE, S.COOP.
INGURE ESTUDIOS Y PROYECTOS, S.L.
INTEGRA SOLUCIONES EMPRESARIALES, S.L.
IPS NORTE
ISABEL CARRETER DE GRANDA
ISABEL SANCHEZ MUGARRA
JASONE LABANDERA RODRIGUEZ
JAVIER ABAD CALONGE
JAVIER ARNAIZ ESTEBAN
JAVIER DE LA PEÑA ARANGUREN
JJ IRNASA EURO S.L.
JON ERCILLA
JORGE MACHO AZCARATE
JOSE IGNACIO GARBIZU AGOTE
JOSE RAMON AURRECOECHEA MENDIZABAL
JUAN CARLOS MORLA VAZQUEZ
JULEN GALARZA BADIOLA
JULIO AUZMENDI
KEMEN CONSULTING, S.L.
KONECTIA SERVICIOS INTEGRALES, S.L.
KUALITATE LANTALDE, S.L.
LAUKIDE KUDEAKETA ZERBITZUAK, S.L.
LAURA CRUZ CARPINTERO
LAUSERINT, S.L.
LEIRE EREÑO OSA
LKS, S.COOP.
LOURDES POZUETA
MAINEN ASESORES, S.L.
MAITE DARCELES TIFE
MAITE VILLAFRUELA REOYO
MANAGEMENT AND BUSINESS 45, S.L.
MANAGEMENT PLUS CONSULTING, S.L.
MANAGEMENT, SALES & PRODUCTIVITY SERVICES, S.L.
MARIA OLARTE UGARTE
MTM INGENIEROS
Mª ANGELES SILVAN SIMON
OPE CONSULTORES S.L.
PAUL TROLLOPE
PEDRO Mª LATORRE
PILAR HOCES MORENO
RIBATE Y ASOCIADOS, S.L.U.
SABIN LINAZA MADARIAGA
SANTOS HERNANDEZ DOMINGUEZ
SATO INGENIERIA PROCESOS INNOVACION, S.L.
SILVIA MURIEL GOMEZ
SOPRECS, S.A.
TEODORA BOZHEVA
TOMY GONZALEZ MARTIN
TXINDORRA KONTSULTORIA, S.L.
VADILLO ASESORES CONTROL, S.L.
YON VALVERDE AMUNARRIZ

XTREMO NORTE

BIZZ HECTIC S.L.U.
MOBELTEKNICA IKASI, S.L.
PATXI, S.KOOP.
SAFETY BABYAUTO, S.L.
SOLUCIONES ECOLOGICAS KIMU 2000, S.L.

0+BERRI - INSTITUTO VASCO DE INNOVACION SANITARIA
AGUSTIN AGIRRE ARANBURU
ARRATIAKO EGOITZA - HERRI ERAKUNDE AUTONOMOA
AVANCES MEDICOS, S.A.
BIODONOSTIA
CENTRO DERMATOLOGICO NUEVAS TECNOLOGIAS, S.L.
CENTRO VASCO DE TRANSFUSIONES Y HEMODERIVADOS
CLINICA DENTAL DONNAY
CLINICA DENTAL IRAZABAL
EMERGENTZIAK - OSAKIDETZA
FUNDACION ARGIA IRASKUNDEA
GRUPO HOSPITALARIO QUIRON
HOSPITAL AITA MENNI
HOSPITAL DE GORLIZ
HOSPITAL DE LEZA
HOSPITAL QUIRON BIZKAIA
HOSPITAL QUIRONSALUD VITORIA
HOSPITAL SAN JUAN DE DIOS - DONOSTIA/SAN SEBASTIAN
HOSPITAL SAN JUAN DE DIOS - SANTURTZI
HOSPITAL SANTA MARINA
IPACE PSICOLOGIA APLICADA, S.L.
IVI BILBAO, S.L.
ORGANIZACION SANITARIA INTEGRADA ALTO DEBA
ORGANIZACION SANITARIA INTEGRADA BAJO DEBA
ORGANIZACION SANITARIA INTEGRADA BIDASOA
ORGANIZACION SANITARIA INTEGRADA GOIERRI - ALTO UROLA
OSATEK, S.A.
OSI ARABA ESI
OSI BARAKALDO-SESTAO
OSI BARRUALDE - GALDAKAO
OSI BILBAO BASURTO
OSI DONOSTIALDEA
OSI EZKERRALDEA ENKARTERRI CRUCES
OSI TOLOSALDEA
OSI URIBE - COMARCA URIBE - CENTRO DE SALUD ALANGO-GETXO
POLICLINICA GIPUZKOA, S.A.
RED DE SALUD MENTAL DE ARABA
RED DE SALUD MENTAL DE BIZKAIA - E.P.D.P. OSAKIDETZA
RED DE SALUD MENTAL DE GIPUZKOA
RESIDENCIA NUESTRA SEÑORA DE LA PAZ
SANATORIO PSIQUIATRICO SAGRADO CORAZON DE JESUS
TORREZURI

AGENCIA VASCA DE TURISMO - BASQUETOUR
ALDABE ZERBITZU TURISTIKOAK
ARANZAZU, S.A.
ARAZI IKT, S.L.
ASOCIACION NEKAZALTURISMOA
BACHABE, S.A. (GRAN HOTEL LAKUA)
BOROA JATETXEA
FEDERACION HOSTELERIA PAIS VASCO
GORLIZKO TURISMO BULEGOA
GRUPO BOKADO
HOTEL BOULEVARD VITORIA-GASTEIZ
HOTEL SILKEN AMARA PLAZA
IRETZA SAGARDOTEGIA
ITXASLEHOR SERVICIOS TURÍSTICOS
LOS ARCOS DE QUEJANA, S.L. (HOTEL)
N.I.S. NORTH INCOMING SERVICE
OFICINA DE TURISMO DE GERNIKA-LUMO
RESTAURANTE AZURMENDI
RESTAURANTE REMENETXE
SAN SEBASTIAN TURISMO - DONOSTIA TURISMOA, S.A.
TRES MARES, S.A. (BALNEARIO DE CESTONA)
VIAJES EROSKI, S.A.